Zobacz więcej

Obrazowanie 3D i wysoka rozdzielczość w pracowni RTG

Zdjęcie punktowe zęba, zdjęcie panoramiczne i tomografia szczęk. Cyfrowe aparaty RTG to najniższa dawka promieniowania !

aparat rtg

przygotowanie do zdjęcie panoramicznego

Nasza klinika wyposażona jest w najnowszej generacji o wysokiej rozdzielczości aparat cyfrowy rtg Orthophos XG  3D z CEPH (rok produkcji 2014), którym możemy wykonać zdjęcia: pantomograficzne, skany, stawy skroniowo-żuchowe, cefalometryczne dla ortodoncji,  zatok a także tomografię zębów komputerową 3D do implantologii.

Ciekawym rozwiązniom, którym się posługujemy przy wykonywaniu zdjęć cyfrowych  punktowych przy pomocy radiowizjografii wysokiej rozdzielczości XIOS  XG Supreme WiFi (rok produkcji 2014) jest połączenie komputera bazowego z czujnikiem  bezprzewodowo co ułatwia i przyspiesza wykonanie zdjęcia punktowego zęba.

Czy wiesz, że wykonując rentgen panoramiczny otrzymasz  dawkę promieniowania w wysokości 10 mikrosiwertów. Jest to bardzo mała dawka- identyczną dawkę otrzymujemy w ciągu jednej godziny lotu samolotem lub w ciągu trzech dni z naszego otoczenia i kosmosu jako promieniowanie tła.

 

 

 

 

Typ zdjęcia rtg

 

Cena dla Pacjentów Kliniki BJB i Pacjentów Lekarzy współpracujacych  (PLN)

 

Cena dla Pacjentów spoza Kliniki BJB

(PLN)

 

punktowe

25

30

 

Panoramiczne

65

75

 

Implantologiczne

65

75

 

Skan

65

75

 

Cefalometryczne

75

85

 

Przekroje kostne

95

105

 

Wiek kostny

95

105

 

Zatoki oboczne nosa

95

105

 

Tomografia Komputerowa

 200 od 1 szczęki

200 od 1 szczęki

 

 

Facebook